Logo Czad.Rokendrol.pl

CZAD – HISTORIA

Czad 1996r.

Czad u Poldka – pod taką nazwą odbył się pierwszy koncert zorganizowany na dzień metalowca, jaki obchodzony był w pobliskiej fabryce obrabiarek. W nieczynnej wtedy hali tartaku ustawiono scenę. Zbudowaną z palet – jak na tartak przystało. Przed sceną stały dwa osobowe mocno zużyte auta, których nie udało się przestawić w inne miejsce bez ciężkiego sprzętu. Po godzinie koncertu stały się bardzo aktywnymi elementami pogo. W pierwszym koncercie (kwiecień 1995 rok) zagrali: I.V.C. i Beyond Reality. Koncert był na tyle udany, że tego samego roku zorganizowano drugi (początek października), na którym wystąpiły gwiazdy ówczesnej sceny punkowej Hurt, Farben Lehre, Psy Wojny i oczywiście IVC.
W roku 1996 na drugim koncercie wystąpili : Real M. Madness, I.V.C., Sedes i Magnus ( w repertuarze coverów punkowych). Pomimo ulewy publika przybyła nader licznie i aktywnie uczestniczyła w Czadzie. W roku następnym tartak wznowił działalność…. i przerwał koncerty na 15 lat.
IV edycja koncertu odbyła się w 2011 roku opodal historycznej sceny. Z silną obsadą….Psy Wojny, IVC, Świniopas, New Life Creation, KPP, Reversal.
Tak się zrodziła nowa tradycja….Tradycja była kontynuowana jako cykliczny koncert pod nazwą Czad u Poldka. Z przerwą w roku 2017. W 2019 roku miejsce koncertu, czyli bar u Poldka zastąpiono Ośrodkiem Wypoczynkowym “Wodnik” w Kuźni Raciborskiej i tym samym Czad u Poldka przemianowany został na “Czad on the Water”. Od kilku lat organizatorem Czadu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych “SiM” założone przez muzyków ( i nie tylko ściśle ) związanych z Kuźnią Raciborską i jej sceną muzyczną, wliczając do niego cały skład obecnego I.V. C. , który grał na wszystkich czadach, oprócz wspomnianego 2017 roku i 2018. Powitajmy więc nowy Czad. Czad on the Water. W 2019 roku zaistniał Czad on the Water jubileuszowy – 25-lecie istnienia zespołu I.V.C. Pomysłodawców imprezy….. Niech gra nam do końca i jeden dzień dłużej..

Szukaj na stronie
Archiwum


Kategorie


Partnerzy
SiM